Přeskočit na obsah

To jsou oni: Letošní finalisté soutěže Muž roku 2022

Už 26.8 proběhne v Náchodě soutěž Muž roku za účasti dvanácti finalistů, řady osobností jako je Petra Janů, Markéta Konvičková, Ivana Jirešová, Kateřina Kornová, Bohuš Matuš, Denisa Nesvačilová, Jitka Sedláčková, Kateřina Macháčková, Natálie Halouzková, Michaela Dolinová, Bára Mottlová, Heidi Janků. A kdo bude soutěžit?

1. Josef Vanša – plynař technik, 23let, Ústí nad Labem

Sympatický Josef Vanša je fotbalistou tělem i duší. Momentálně sice rehabilituje po přetrhaných vazech v kotníku, ale pak hned nastoupí na zelený pažit. Je také náruživý motorkář. Živí se jako plynař technik, práce s lidmi ho baví a zatím nechce nic měnit.

Velký přelom ve svém životě zažil, když osamostatnil, našel si bydlení a začal se starat sám o sebe. První tři měsíce nevyšel s výplatou, než se naučil hospodařit.

Užívá si pozornosti, která se mu v soutěži Muž roku dostává. Za každou svoji fotku či článek v novinách dostane od fotbalového týmu TJ Svádov Olšinky pokutu do společné kasy a na závěr sezóny si udělají „dokopnou“. Josef Vanša to bere s úsměvem, protože jeho přáním je být vždy pozitivní a mít kolem sebe bezvadné lidi.

2. Adam Bůžek – student, 22 let, Kladno

Jediný dlouhovlasý muž v soutěži Muž roku si na své bohaté hřívě postavil svoji značku Czech Tarzan. S úspěchem se věnuje naturální kulturistice. Miluje jakýkoliv pohyb. Rád se sveze sportovními auty, chystá se na školu smyku. Zatím jezdí BMW a jeho snem je Porsche. Touží si zkusit adrenalinové zážitky, třeba skok s padákem.

Studuje 3. ročník VŠ Kreativní komunikace, obr grafický design. Má rád přesnost a disciplínu, býval i perfekcionista, ale snaží se tuto vlastnost upozadit. Určitě ho rozhodí, když nestíhá, to bývá nepříjemný.

Momentálně je bez partnerky.

3. Denys Poljanskyj – tesař pokrývač, 24 let, Hořovice

Pochází z Ukrajiny, maminka pracovala v Čechách a on vyrůstal u prarodičů na Ukrajině. Svého biologického otce nezná, v Čechách ho vychovával český táta.

Velký životní zlom nastal, když mu v 16 letech zemřel na Ukrajině děda, ke kterému mělo blízký vztah. Denys je hrdý, že je jediný chlap v rodu Poljanských a je na to hrdý.

Práce na střechách Denyse hodně baví. Před dvěma roky spadl ze střechy, měl jsem naražená žebra a zlomené zápěstí, které není vyléčené. Začal dělat thajský box a znovu se mu rána otevřela. Přes zimu, kdy není tolik práce na střechách, plánuje ještě jednu operaci.

Miluje sport, rád bych dělal kondičního trenéra, chce se přihlásit na vysokou školu nebo do kvalitního kurzu. I účast v soutěži Muž roku bere jako určitou příležitost. Nejtěžší bylo přijít na casting, je totiž hodně stydlivý. Rád čte, stále něčemu učí a zlepšuje komunikaci. Pokud se bude řemeslu věnovat nadále, chce mít jednou svoji firmu. Momentálně je bez partnerky.

4. Petr Ngo – student a podnikatel, 23 let, Teplice

Syn vietnamských rodičů začal podnikat v 18 letech, kdy s kamarádem si pořídili stánek s rolovanou zmrzlinou. Sám má nejraději druh rafaelo s jahodou. V podnikání stále nabírá zkušenosti, protože se stalo, že ho i podvedli. Pomáhá také rodičům v jejich obchodních aktivitách. Také proto studuje vysokou ekonomickou školu a dodělává si bakalářské studium, aby mohl studovat dál.

Rád si zaběhá, zajde si do fitka a má rád volejbal. Umí vietnamsky, ale protože je od narození v Čechách, jazyk není dokonalý.

Petr vlastní sbírku 70 parfémů. Některé z nich používá, ale má i kousky, které bere sběratelské skvosty. Nikdy neotevře svůj zatím nejvzácnější parfém z roku 2002, který má dnes sběratelskou hodnotu 15 000 korun. Petr také uvažuje, že by se stal parfémář.

5. Dušan Kuchařík– učitel, 27 let, Zlín

Vyučený číšník a kuchař, se po zkušené v Anglii, pustil do studia vysoké školy a nyní druhým rokem působí jako učitel na střední škole. Učí informatiku a tělesnou výchovu. Nikdo neuvěří, že na učňáku býval nesmělým klukem, z čehož ho vyvedla tzv. sociální dynamika – jde o to nebát se jít za lidmi a promluvit si s nimi. Tento poznatek ostatně oslovil i porotu na castingu a se sympatickým Dušanem se táhne celou soutěží.

Rád čte knihy ohledně osobního rozvoje, psychologie a také se musí stále vzdělávat v oboru informatiky. Dovede pracovat s faktem, když jeho žáci někdy vědí něco víc, než on.

Účast v soutěži bere jako obrovskou zkušenost. Na finále pozve maminku a kamarády. Studenti o jeho účasti v Muži roku vědí, přidali si ho na sociální sítě a drží mu palce.

Na soustředění Muže roku v Šanově přijel pozdě, protože poprvé v životě boural. Osudná sekunda nastala tehdy, kdy mrkl do navigace. Narazil na obrubník a prorazil gumu. Naštěstí se karambol obešel bez zranění a dalších škod.

6. Jan Balšán – podnikatel, 21 let, Praha

Dobře vypadající muž je vystudovaný hasič. Nikdy svoji profesi ale nedělal, protože dostal nabídku jiným směrem. Podniká v investicích a živíse také jako profesionální kabaretní tanečník a umělecký striptér. Jak sám tvrdí, je to divadelní vystoupení na profesionální úrovni, je to provokace, to po čem všichni touží, není vidět. Pracuje jen fantazie. V rámci tréninků se skupinou Men 4 Queense připravuje i na svoji volno disciplínu na finále Muž roku, kde využije prvky ze své show.

S Honzou se život nemazlil. V patnácti letech mu onemocněla maminka rakovinou, zabojovala a vyhrála. To Honzu hodně ovlivnilo, srovnalo mu to hodnoty. Byl závislý na počítačových hrách, všechno prodal, aby měl čas se věnovat mamince. Boj maminky s nemocí je i Honzovou motivací.

Jeho snem je udělat maminku a svoji sestru šťastnými, zabezpečit. Tvrdí, že peníze nejsou všechno, ale dělají lidi svobodnými. Jan Balšán je momentálně bez přítelkyně.

7. Philipp Stoimenov– manažer, 30 let, Ostrava

Své kořeny má Philipp rozprostřeny po celé Evropě. Táty byl Bulhar, maminka Češka, babička Švédka, dědeček Jugoslávec. On sám se narodil v Německu. Domluví se německy a anglicky.

Pracuje jako manažer firmy s dětským zbožím, vede chod firmy, velkoobchod i maloobchod. Mimo pracovní dobu se vzdělává v oblasti podnikání a marketing. Už jednou jeho vlastní podnikání zkrachovalo a nyní nabírá cenné zkušenosti a doufá, že do budoucna bude zase podnikat.

Ve třiceti letech toho v osobním životě zažil dost. Nešel na vysokou školu, protože se mu ve dvaceti letech narodila dcera, musel se postarat o rodinu, pak přišel krach firmy, rozvod, problémy, to bylo asi největší dno. Bylo mu tehdy 26 let. Pak si uvědomil, že by se měl zaměřit také sám na sebe a udělal to. Dneska je finalistou Muže roku a svoji účast bere jakou cennou zkušenost.

I když neuspěje, bude na sobě dál pracovat. Razí heslo: Věř si, děkuj, buď vděčný za to, co máš a nebuď arogantní. A pak má ještě jedno přání, přestože dceru už 4 roky neviděl, doufá, že ji jednou povede k oltáři. Dveře má u něj vždy otevřené.

8. Dominik Odstrčil–kontrolor kvality a jakosti, 26 let, Přerov

Dominik má strojní průmyslovku a pracuje jako kontrolor kvality ve strojírenském průmyslu. Pracují na velkých ocelových konstrukcích a práce ho baví. Účast v soutěži a modeling je pro něj zajímavá zkušenost. Hlavně chtěl prý překvapit maminku.

Mezi jeho koníčky patří fitness, jízda na kole, discgolf, četba naučné literatury o dravém životním stylu a psychologii. Rozšiřuje si též znalosti ze strojírenství, má za sebou řadu oborových zkoušek a strojařině by se chtěl věnovat i v budoucnu.

9. Filip Šanda- programátor, 28 let, Hracholusky u Prachatic

Jihočeský rodák miluje přírodu a svůj kraj. Přesto bydlí v Plzni, kde pracuje jako programátor vývoji softwaru, který ovládá elektrické motory v autech.

I kvůli svému sedavému zaměstnání má rád aktivní život. Hraje volejbal, fotbal, jezdí na kole, má rád turistiku, cvičí například i oční gymnastiku. Za svoje nejnáročnější období považuje dobu, kdy mu v 17 letech tatínek onemocněl rakovinou, naštěstí se vyléčil.

Mluví anglicky. Vzhledem ke svému zaměstnání se musí stále učit. Baví ho literatura o technologiích a nyní také o zdravém životním stylu.Přestože nemá rád samotu, je bez přítelkyně. Jeho snem je mít svůj vlastní byt, ale neví, jestli v Plzni nebo v Jižních Čechách.

V Náchodě mu bude fandit maminka a tatínek a možná i babička.

10. Leon Vonaký -student, 20 let, Chomutov

Urostlý sympaťák má po mamince české a po otci nigerijské geny. Leon původně studoval na hasiče, po dvou letech však přešel na učňák, obor kadeřník. Nyní půjde do třetího ročníku. Nejprve stříhal pány a nyní se zaměřuje na dámské účesy.

Leon má spoustu snů. Sen a cíl je zabezpečit svoji mámu, protože se mu nelíbí, jak chodí utahaná z práce a nemůže se věnovat Leonovi a jeho čtyřem sourozencům. Pak chce vyhrát soutěž Muž roku a další z mnoha jeho snů je vlastní kadeřnictví se zaměstnanci a spokojenými klienty.

Leon Vonaký je životní optimista. Těší ho třeba jen to, že pomohl kamarádům. Momentálně je bez přítelkyně, ale holky prý na něj stejně letí, váží si toho a líbí se mu to. Příští školní rok ho čekají závěrečné zkoušky a je možné, že k nim Leon nastoupí jako Muž roku.

11. David Pleva -zámečník a trenér, 27 let, Teplice

Diplomovaný nutriční terapeut, osobní trenér, lektor zdravé výživy na základních školách, spolumajitel zámečnické dílny a ještě trenér tělesné výchovy předškolních dětí – to je výčet pracovních aktivit Davida Plevy. Koloběh práce je pestrý, ale jemu to vyhovuje.

Asi nejtěžší období zažil, když se po sedmi letech rozešel přítelkyní a skončil u rodičů „na gauči“. Ještě měl rozdělanou školu, čekalo ho psaní absolventské práce a závěrečné zkoušky, do toho musel na praxe v nemocnici, připravoval se na kulturistickou soutěž a do toho řešil úvěr na byt… Bylo to hodně hektické období. Nyní žije David sám. Vaření mu jako nutričnímu terapeutovi nevadí, pračku také zapnout umí, ale za nepřekonatelný problém považuje složit prostěradlo na gumičku. V tom má prý rezervy.

Koníčkem je mu všechno, co dělá. V rámci zámečnictví vytváří třeba sochy z kovu, vyrobil si vlastní posilovnu. Tento rok se bude konat v Praze MS v naturální kulturistice, kterého se chce zúčastnit. Na finále do Náchoda pozve maminku a kamaráda, který ho do soutěže přihlásil.

12. Matěj Švec- fitness trenér, 23 let, Velešín u Českého Krumlova

Vyučený autoelektrikář se doma naučil truhlařině, kterou se v Rakousku nějaký čas živil. Nyní je spolumajitelem fitka. Hraje fotbal za Český Krumlov. Jeho snem je trénovat mládež.

Sportovci tělem a duší se zranění nevyhýbá. Při fotbale mu „upadla kyčel“ – praskla mu sedací kost. Několik měsíců ležel na posteli a pak rekonvalescence byla hodně dlouhá. Od té doby má asi o 3 centimetry kratší nohu. Musí doživotně cvičit speciální cviky. Na chůzi je to občas znát, ale Matěj celou věc bere už s nadhledem.

Matěj Švec miluje Český Krumlov, večer je prý nejkrásnější. A přestože není romantik, nebude se bránit, když nějaká pěkná slečna bude chtít perlou Jižních Čech provést.

reklama

reklama

reklama

reklama